Перейти до основного вмісту

Активісти ДІЯ на Кіровоградщині встановили пам’ятний знак УПА

23/10/2018 - 12:35

У селі Гайове Олександрівського району (Кіровоградщина) бійці 12 ЗТО УДА, ВП ГО “ДІЯ”, представники місцевого козацтва та Молодь Яроша урочисто відкрили пам’ятний знак “Борцям за волю України – бійцям УПА”.

В такий спосіб була відкрита ще одна нерозвідана сторінка нашої історії, адже довгий час вважалося, що в українських степах після Другої світової війни УПА не діяла. Однак, як доводять розсекречені архіви, збройна боротьба була і на Кіровоградщині. Саме у Гайовому загинув командир на псевдо «В’ячеслав». Загін УПА «Вячеслава» був одним з двох підрозділів УПА, що діяв на території області влітку 1943 року. Частина бійців загону молодшого віку вийшла з лісу у грудні 1943 року та приєдналася до Червоної Армії. Цю таємницю вцілілі на фронтах Другої світової війни зберігали до здобуття нашою державою незалежності. Друга частина загону, переважно бійці старшого віку, продовжували битися з окупаційною радянською владою до осені 1944року. Це поховання було знайдено членами ОУН на чолі з легендарним Семеном Сорокою.
Пам`ятний знак освятив священик Української Православної Церкви КП о.Іван Шубин. У пам`ять про загиблих бійців УПА небо осяяв військовий салют. Участь у заходах взяла й донька Семена Сороки – Людмила Скрипник, яка вшанувала бойових побратимів батька. Окрім того активісти «ДІЯ» Кропивницького провели поблизу знаку вишкіл з стрільби для молоді.

«Ця тема цікава тим, що нажаль історики приховують, що на Кіровоградщині був потужний бандерівський рух. Тут у 21-му районі існували підпільні оунівські організації. Бої точилися аж до 1948-го року. Було арештовано понад 2000 учасників підпільного оунівського руху. Тут активно воював славнозвісний Василь Кук, він створив тут 2-гу сотню ОУН – УПА. Нажаль, цього зараз немає у підручниках. Наше ж головне завдання цю історію відновити для нащадків», - зазначив координатор ВП ГО «ДІЯ» Кропивницького Ігор Козуб