Перейти до основного вмісту

«Барса» не вдалося засудити. Герцаївський райсуд «розбив» звинувачення прокуратури

20/12/2018 - 20:19

Судова тяганина бійця Української добровольчої Армії проти судово-прокурорської системи нині отримала черговий виток. На щастя, на користь добровольця. Герцаївський районний суд «в порох» розбив обвинувачення прокуратури та відправив його на доопрацювання, фактично визнавши всі ці обвинувачення не законними. Нагадаємо фабулу справи… 

Два роки тому боєць з побратимами в Глибоцькому районі Чернівецької області зупинив лісокрадів, які намагалися на вантажівці «Урал» вивезти з лісу без належних документів партію каліброваного дуба. Проти Валерія тоді розпочали карне провадження за статтею 263 ККУ (незаконне поводження зі зброєю). Два роки справа фактично лежала без розгляду. Її поновили, коли Валерій знову почав піднімати на-гора кричущі факти масових вирубок буковинських лісів: писати депутатам Верховної ради, у НАБУ та НАЗК -  вочевидь, перейшов дорогу  «покровителям» незаконної вирубки. Минулоріч справу розглядав Глибоцький райсуд на Чернівеччині. Тоді «Барса» показово намагалися засудити: не попередили про сам суд, потім намагалися взяти під варту. Та залякати добровольця не вдалося. Ще й підтримали побратими з УДА та ДІЯ, які приїхали з всієї України подивитися на «справедливий суд». Тоді судді, який проявляв особливе зацікавлення в ув’язнені «Барса» оголосили відвід і брати бійця під варту не стали. Сьогодні ж справу реінкарнували вже у сусідньому районі Буковини – в Герцаївському райсуді. Цього разу вибирали вже не запобіжний захід, а розглядали справу по суті. Тобто вирішувалося питання про обрання покарання для Красняна. На суд, як і минулого разу в чисельній кількості приїхали побратими «Барса». Цього разу Феміда вирішила, що обвинувачення прокуратури – не законні.   

«Захисник обвинуваченого Ореховський звернувся з клопотанням до суду  про повернення прокурору обвинувального акту. Посилається на те що правова кваліфікація обвинувального акту Красняна не мстить жодного посилання на норми права, порушення яких становить об’єктивну сторону складу злочину передбачену ч. 1 ст. 263 ККУ. В обвинувальному акті не викладені фактичні обставини, які повинні бути вказані для розкриття правильної кваліфікації за відповідною нормою закону. Суд дійшов висновку про невідповідність обвинувального акту і повертає його в прокуратуру», - такий вирок виголосила суддя Герцаївського райсуду  Людмила Козловська. 

Красняна звинувачували  за порушення неіснуючого закону, який би мав регламентувати поводження зі зброєю, і суд повернув обивинувачення прокуратури на допрацювання.

«Суд повернув у прокуратуру її обвинувачення  і таким чином визнав, що воно є не законним. Зараз прокуратура має, або сформувати новий грамотний обвинувальний акт в межах тих доказів, що вони зібрали і передали в апеляційний суд, або ж закрити справу», - зазначив один з адвокатів Красняна  - Віталій Коломієць

Суд постановив, що обвинувальний акт прокуратури не відповідає вимогам КПК України, адже не містить необхідних відомостей: всі  дані про фігурантів справи та інші необхідні документи.