Перейти до основного вмісту

День добровольця на Львівщині: захисники України відзначають заслужене свято

14/03/2018 - 18:44

 

Життя добровольців після АТО, перегляд військової «документалки», організація виставки та конкурс дитячого малюнку – це все про нинішній День добровольця у Львові, що його організувала Громадська організація «ДІЯ» Львівщини. Поруч із іншими заходами ДІЯ, зібрала своїх бійців на спільне відзначення.

Вранці активісти вшанували своїх полеглих побратимів на Личаківському кладовищі та провели в останню путь бійця 24-ї окремої механізованої бригади імені Короля Данила - Андрія Іванишина, який загинув на передовій минулої неділі.

Опісля, на прес-конференції присвяченій Дню добровольця вони озвучили проблематику з якою стикаються воїни добровольчого тилу тут в тилу. 193 добровольці налічує Львівщина. Це лише ті бійці, які вже отримали відповідний статус на рівні органів місцевого самоврядування. Скільки їх є насправді, не береться сказати ніхто.

Проблеми, з якими стикаються добровольці в тилу та пільги на які вони можуть розраховувати обговорили сьогодні, на прес-конференції. Юридична допомога, соціальний супровід та у разі потреби - сприяння в отриманні медичної допомоги. Це, зокрема, та допомога, яку бійцям-добровольцям забезпечує місцева ДІЯ тут, в тилу. За словами координатора ДІЯ Львівщини Валентина Середюка, часто добровольці стикаються із труднощами при зборі документів, необхідних для статусу учасника бойових дій. «Основний напрямок нашої діяльності направлений на те, щоб допомогти нашим хлопцям які повертаються зі Сходу і які зараз воюють. Багато воїнів які повертаються з добробатів стикаються з соціальними пролемами, чи соціальними чи фінансовими чи медичними. В нас в ДІЯ працює декілька напрямків роботи: і правова допомога нашим бійцям АТО. Підготовка документів до надання хлопцям учасника АТО – статуса добровольця. Окрім того всякі соціальні проекти, грошові допомоги. В нас розширено волонтерський центр по всій Львівщині. Ми розуміємо, що чітко потрібно нашим хлопцям на передовій і ціленаправлено готуємо цю допомогу», - зазначив Валентин Сердюк.

Своєю чергою, директор департаменту соціального захисту населення ЛОДА Наталія Кузяк наголосила – на місцевому рівні передбачені кошти на відшкодування пільг за житлово-комунальні послуги для воїнів-добровольців. Також передбачена допомога у розмірі 3 тис. грн демобілізованим учасникам АТО, у тому числі добровольцям. «Торік був започаткований порядок надання допомоги на реабілітацію, якою могли скористатися і добровольці. З літа цього року поранені хлопці-добровольці можуть скористатися програмою сімейного відпочинку», – повідомила Наталія Кузяк.

Юрист, один із ініціаторів визнання добровольців на рівні місцевих рад в Україні Ярослав Мандрук зазначив – визнання добровольців на обласному рівні і для них запроваджені певні соціальні гарантії. Зокрема, добровольці мають право претендувати на надання їм земельних ділянок. «ГУ Держгеокадастру у Львівській області також надає земельні ділянки учасникам АТО – добровольцям. Проблем із цим немає», – зазначив він.

Про необхідність сприяння та необхідність визнання добровольців на державному рівні заявив заступник голови ЛОР, голова комісії із визнання добровольців Володимир Гірняк: «Станом на сьогодні 20 областей України на регіональному рівні визнають добровольців та допомагають їм. Цього замало – потрібно підключатися державі».

Участь у прес-конференції взяв також доброволець медичного батальйону УДА «Госпітальєри», кіборг донецького аеропорту Іван Кобринець. За його словами, документи для подання на комісію з визнання добровольців збирав близько року. «Це лише у нашій державі так можливо – бути нагородженим Міністерством оборони за оборону Донецького аеропорту і не мати статусу учасника бойових дій. Збір довідок зайняв близько року часу. І командири мінялися у різних батальйонах, дехто і загинув, з ким я безпосередньо брав участь, певні документи були втрачені», – ділиться досвідом Іван Кобринець.

Завершилася прес-конференція нагородженням переможців конкурсу дитячого малюнку «Добровольці – новітні герої України». Участь у ньому взяли понад 70 школярів з трьох шкіл Львова.  9 переможців у трьох вікових категоріях отримали призи та відзнаки. Роботи юних художників активісти ДІЯ Львівщини обіцяють вже незабаром передати бійцям Української добровольчої армії на передову.

Після прес-конференції для добровольців волонтерів та школярів старших класів активісти ДІЯ організували показ документальної кіно-саги «Добровольці Божої Чоти». Стрічка розповідає про воїнів добровольчого чину , які одними з перших взяли до рук зброю та почали чинити відсіч окупанту. Серед них – Дмитро Ярош, «Богема», «Гатило», «Чорний» та інші.

Завершився День добровольця на Львівщині в місцевому Палаці мистецтв. Там активісти розгорнули фотовиставку про добровольців яка ілюструє події від Революції гідності до сьогоднішніх військових баталій. Поряд з світлинами організатори розмістили роботи з конкурсу дитячого малюнку 

Джерело: ДІЯ Львівщини