Перейти до основного вмісту

ГП «Захисти свій голос» підсумувала результати роботи після першого туру виборів

01/04/2019 - 13:18

Сьогодні, 1 квітня, активісти Громадянської платформи «Захисти свій голос», підсумували результати своєї роботи після першого туру виборів на пост Президента України. Основа платформи - низка державницьких патріотичних організацій: ГО "ДІЯ", ГО «Всеукраїнське об‘єднання «Антикорупційний блокпост», ГО «Сила українського духу», ГО «Інститут політичних стратегій», ГО «Рух територіальних громад», волонтери та представники добровольчого руху.

«14 березня в Українському домі  відбулося розширене засідання Координаційної ради добровольців і волонтерів Національного форуму «Трансформація України»», результатами якої стало прийняття заяви - бійці-добровольці та волонтери мають на меті не допустити фальсифікацій. Ми взяли участь у Громадянській платформі «Захисти свій голос», яка складається з низки організацій, в тому числі - і ДІЯ», - зазначив координатор ГП «Захисти свій голос» та очільник ГО «ДІЯ» Андрій Шараскін, «Богема».

Активісти  від організацій, що увійшли в Громадянську платформу були зареєстровані як офіційні спостерігачі в ЦВК та працювали впродовж виборчої доби на дільницях та у комісіях.  

«1000 спостерігачів, які були зареєстровані від нас в ЦВК, працювали в ОВК та ДВК, працювали мобільні групи, які виїжджали і фіксували порушення. Більше ніж за місяць до виборів була створена «гаряча лінія» і весь цей масив інформації в нас накопичений. Ми його передавали правоохоронним органам і будемо це робити», - резюмував Андрій Шараскін.

У сам день виборів активісти  Громадянської платформи «Захисти свій голос» долучилася до ініціативи низки інших моніторингових організацій та   організували у Києві спільний майданчик "Вибори Президента України: результати громадського моніторингу». В його межах впродовж 31 березня  висвітлювались порушення, що їх фіксували спостерігачі організації.

Найбільше дзвінків на гарячу лінію «Захисти свій голос» поступало з Південних та Східних областей. Приблизно третина –з приводу консультаційних питань : як проголосувати не за місцем реєстрації, як перевірити себе у списку виборців, як проголосувати вдома, що робити, якщо не принесли запрошення на вибори. Розібратися виборцям у всіх цих питаннях допомагали юристи платформи. Ще третина дзвінків стосувалась скарг на організацію виборів: відсутність людей у списку виборців, відмова ОВК вносити в список виборців, «мертві душі», тощо. Також люди скаржидись на порушення правил передвиборчої агітації, порушення роботи і перевищення повноважень членів ДВК. Окрім того, самі активісти  ГП «Захисти свій голос», що працювали на дільницях, виявляли фіксували  та передавали правоохоронцям факти порушень. Андрій Шараскін наголосив на найрезонансніших з них:  видача грошей для підкупу, спроби побудови мережі підкупу в частині регіонів. Зафіксовано також факт нападу голови ОВК на наших спостерігачів та публікація від імені ГП «Захисти свій голос» фейкових екзит-полів.

Координатор ГП «Захисти свій голос» закликав громадськість консолідуватися на другий тур виборів Президента України та надалі активно протидіяти махінаціям та фальсифікаціям «Сподіваюся, нам вдасться розширити представництво в полях за рахунок небайдужих, активних  громадян, які побачили, що громадянське суспільство в дії є і працює», -  підсумував друг «Богема».