Перейти до основного вмісту

Кіборга «Барса» знову хочуть засудити за протидію лісокрадам

11/12/2018 - 14:05

 

20 грудня у місті Герца на Чернівеччині в місцевому суді поновлюють судове провадження над добровольцем, кіборгом Донецького аеропорту, командиром 2-ї штурмової роти 5-го батальйону УДА  Валерієм Красняном, позивний «Барс». Три роки доброволець з побратимами в Глибоцькому районі Чернівецької області зупинив лісокрадів, що намагалися на вантажівці вивезти з лісу без належних документів партію каліброваного дуба. Тоді проти Валерія розпочали карне провадження за статтею 263 ККУ (незаконне поводження зі зброєю).

Перші два роки справа не розглядалась, оскільки доказів вини Валерія не було. Цікаво, матеріали цієї справи, зокрема протоколи про вилучення незаконно зрубаної деревини, безслідно зникли.  Та минулого року судове провадження знову «підняли на гора». Це якраз співпало з черговою антибраконьєрською активністю «Барса» - він викрив нові  злочинні оборудки з лісом і повідомив про це Народних депутатів України, обласну владу, НАБу та  НАЗК. Така активність  добровольця вочевидь не сподобалася покровителям незаконних вирубок і справу дворічної давнини знову скерували до суду. Провадження з самого початку почали вести «не чисто». Красняна вчасно не запросили на перше слухання, то ж він до зали суду з’явитися не зміг. Відтак, прокурор почав вимагати для добровольця запобіжний захід – взяття під варту. Та справа, що розглядалася в Глибоцькому районному суді, набула широкого резонансу у ЗМІ та серед громадськості. Підтримати «Барса» на суд приїхали бойові побратими з УДА, активісти ДІЯ та  місцева громадськість. Судді, що спочатку вів справу, оголосили відвід, а самого «Барса» суд вирішив не брати під варту. Про справу знову забули на рік. І ось, днями адвокатам Красняна прийшло повідомлення, що справа знову отримала провадження в органах Феміди, щоправда вже не в Глибоцькому, а в Герцаївському районному суді.

«Ми думали що прокуратура заспокоїться і закриє справу, подали клопотання про закриття справи. Вона його не розглянула. Пройшов якийсь час, суспільний резонанс минув і прокуратура вирішила передати справу в суд, але вже з обвинувачувальним актом. Тобто вони йому висунули офіційне звинувачення в хуліганстві», - каже адвокат Валерія Красняна Віталій Коломієць

До слова, Валерій Краснян днями був нагороджений Президентом України Орденом Данила Галицького. Він є героєм війни, «кіборгом» ДАП. Окрім того, «Барс» є знаним на Буковині захисником екології,  який став на заваді браконьєрам лісу під «прокурорським дахом».   

Активісти Національного руху «ДІЯ» закликають громадськість Буковини виступити проти прокурорського свавілля . Суд відбудеться 20 грудня 2018 р. о 9:30 за адресою: м. Герца Чернівецької області, вул. Центральна, 20, Герцаївський районний суд.