Перейти до основного вмісту

Крига скресла. На Кіровоградщині першого добровольця визнали учасником АТО

24/09/2018 - 15:21

За кількістю добровольців які стали на захист України та пішли на фронт – Кіровоградщина одна з лідерів в державі. Однак, однією з останніх область  розпочала процес визнання бійців добровольчих батальйонів учасниками АТО.  

Починаючи з кінця 2016 року, громадськість вимагала від обласних депутатів визнання добровольців, однак  політичної волі не було. Більшість обласних обранців перебуваючи під впливом колишнього посіпаки Януковича - Сергія Ларіна, відмовлялися це робити. Дві сесії проект рішення «Про визнання добровольців учасниками АТО» не виносився на голосування.

В березні цього року завдяки натиску місцевого осередку «ДІЯ», Кіровоградська обласна рада таки  проголосувала за визнання бійців добровольчих батальйонів учасниками АТО. Аргументом для цього, вочевидь, став лист до обласних депутатів від комбата 8-го батальйону УДА “Аратта”, з проханням визнати бійців добробатів.

Однак, далі знову все йшло «на гальмах»  - профільна комісія ніяк не могла розпочати роботу. Чиновників знову довелося стимулювати постійними візитами  активістів ДІЯ. Врешті-решт комісія таки зібралася і визнала першого добровольця – Сергія Тарануху. Сергій воював у складі 5-го батальйону УДА з 2016 по 2018 роки.

«Головне що процес запущено! Далі, думаю, буде легше. Також, нещодавно сесія нашої обласної ради прийняла рішення видавати бійцям посвідчення. Окрім того наші добровольці зможуть безкоштовно лікуватися в місцевому військовому госпіталі. Також на Кіровоградщині  діють обласні програми підтримки воїнів АТО. Тепер в усі ці програми внесли й наших добровольців», - зазначив координатор НР «ДІЯ» Кропивницька Ігор Козуб