Перейти до основного вмісту

Львівська облрада підтримала звернення активістів ДІЯ у справі екстрадиції до Росії добровольця Тумгоєва

18/09/2018 - 17:46

Сьогодні на на сесії Львівської обласної ради активісти Національного руху «Державницька ініціатива Яроша» Львівщини оприлюдинли звернення до ЛОР  з приводу екстрадиції до Росії бійця-добровольця Тимура Тумгоєва. Заяву під час сесії зачитав керівник Національного руху ДІЯ Львівщини Валентин Середюк.

«Днями відбувся кричущий випадок зради національних інтересів українськими владоможцями на догоду російському окупанту. 12 вересня за сприяння Генеральної прокуратури України був виданий Російській Федерації боєць добровольчого батальйону імені Шейха Мансура Тимур Тумгоєв. Цей добровольчий батальйон виконував бойові завдання на передовій, скеровані на захист національного суверенітету України. Знаючи про цей факт, Генпрокуратура України погодила запит ФСБ на затримання добровольця Тумгоєва та передачу його у Росію, чим свідомо піддала його на тортури та розправу у лігві ворога. Ми переконані, що у час, коли загарбник 5 рік веде на нашій території окупаційну війну, віддавати йому на поталу своїх захисників ницо та підло. Більше того, це може стати прецедентом для розправи над усіма добровольцями, які свого часу стали на захист України, як з числа іноземців, які воюють на нашій стороні, так і українських громадян. Росія – держава агресор, яка нехтує усіма міжнародними зобов’язаннями. Тому віддавати агресору будь-кого, а тим паче свого захисника – це вже є злочином. Такі дії неприпустимі.

Українські владоможці не могли не передбачити, що екстрадований Тумгоєв може володіти цінною військовою інформацією, яка неминуче попаде до ворога та буде використана проти народу України, однак все ж передали його у Росію», – йдеться у заяві.

Депутатів Львівської обласної ради закликали проявити «рішучу позицію» та проголосувати два звернення. Перше – до генерального прокурора України Юрія Луценка з вимогою негайно звільнити з займаної посади свого заступника Євгена Єніна, який безпосередньо санкціонував екстрадицію Тумгоєва до Росії. Друге – звернутися до Верховної Ради України щодо створення тимчасової слідчої комісії, яка б мала дати оцінку діям посадових осіб України, причетних до екстрадиції Тимура Тамгоєва в Росію, та за результатами роботи цієї ТСК притягнути винних до відповідальності.

Депутати Львівської обласної ради проголосували за  вимоги активістів і  від свого імені переадресували це звернення до Верховної Ради та генпрокуратури (Повна версія звернення – у прикріпленому файлі)

Джерело: ДІЯ Львівщини