Перейти до основного вмісту

На Донеччині влада переслідує проукраїнських активістів

08/06/2018 - 07:47

ЗАЯВА

Події у місті Лиман на Донеччині, коли відбулося посягання на життя місцевих активістів Державницької ініціативи Яроша братів Антона та Артема Воронових – їм на подвір’я зловмисники закинули три бойові гранати, чітко показали, що сепаратиські сили в обличчі тамтешньої влади «розправили крила» та беруть реванш.
Чотири роки тому Лиман стало першим містом, звільненим українськими військовими від російської окупаційної орди. Воно стало символом незламності українського духу та вселило в українців віру в неминучу перемогу над ворогом.
Однак сьогодні у Лимані до влади прийшли перефарбовані сепаратисти, які отримали покровительство очільників Військово-цивільної адміністрації Донеччини. Мером міста тоді став депутат обласної ради від партії Регіонів та довірена особа зрадника України Сергія Клюєва – Петро Цімідан. До того цей перевертень очолював сепаратиський рух в Лимані. В його власному готелі у 2014 році окупанти облаштували штаб та тюрму, в якій катували українців, а в ресторані – блокпост.
Зараз цей зрадник вільно почуває себе у кріслі мера, товаришує з очільниками Донецької ВЦА. А днями, під час 4-ої річниці звільнення Лиману від окупанта, Петро Цімідан вирішив показово покласти квіти до пам’ятника учасникам АТО – бійцям, яких ще недавно він же «вбивав».
Активісти ДІЯ завадили йому вчинити цю «показуху» і за дивним збігом обставин вночі подвір’я братів Воронових було закидане гранатами. До речі, це вже не перше посягання на життя активістів Державницької ініціативи Яроша у Лимані. Минулого року під час акції ДІЯ проти критичного стану доріг у місті Петро Цімідан погрожував їм розправою. Цього ж дня близько опівночі активіст ДІЯ Андрій Бритченко знайшов у себе під автомобілем розтяжку.
Таким як Петро Цімідан – не місце в новій українській владі. Відтак, Національний рух Державницька ініціатива Яроша вимагає в найвищого керівництва держави, генпрокуратури та МВС втрутитися та відсторонити мера-сепаратиста від посади міського голови Лимана. До аналогічних дій ми закликаємо й депутатський корпус Лиманської ОТГ.