Перейти до основного вмісту

На Старосамбірщині функціонери ДІЯ нагородили місцевих волонтерів та відзначили День вишиванки

17/05/2018 - 20:15

Сьогодні функціонери ДІЯ завітали на Старосамбірщину. Спочатку вони  відвідали Хирівську гімназію-інтернат Владики Хоми. Там очільник Національного руху ДІЯ Андрій Шараскін, «Богема» розповів учням про війну на Сході. Діти зустріли добровольця оваціями та вигуками «Слава Україні»!  

«Я радий, що ви шануєте наші українські хороші традиції: всі у вишиванках при святі і гарно вітаєтеся. Степан Бандера колись говорив, що Україна сильно зміниться, коли один вигукне «Слава Україні», а мільйони у відповідь будуть відповідати «Героям слава»! Ми нарешті дожилися до цього і наша країна, як ніколи, від Харкова до Одеси, від Маріуполя, Дніпра до Львова і Львівщини одноголосно говорить «Слава Україні» і відповідає «Героям слава»! Коли ви будете закінчувати свою молодшу, а далі середню школу – ця країна буде потребувати ваших вмінь», - звернувся до дітей Андрій Шараскін, «Богема».

Власне, завітали функціонери ДІЯ до Хирівської гімназії-інтернату, аби висловити вдячність учням та вчителям за організований збір волонтерської допомоги для потреб воїнів Української добровольчої армії.  

 «Хочу подякувати вам, всім дітям, які брали участь у зборі допомоги для воїнів Української добровольчої армії. Тут є присутні ті, хто безпосередньо доставляли цю зібрану волонтерську допомогу на передову», - зазначив координатор НР ДІЯ Старосамбірщини Богдан Вербицький.   Відзнаки від ДІЯ  з рук функціонера отримали Андрій Бербеш та Володимир Козик – волонтери, які безпосередньо відвозили зібрану хирівськими учнями допомогу на фронт. А учням та вчителям гімназії своєю чергою передали подяки від вдячних воїнів-добровольців з 5 ОБАТу УДА.

Опісля активісти ДІЯ відвідали ще один навчальний заклад – середню школу сусіднього села Терло, учні та вчителі якої також активно долучилися до збору волонтерської допомоги для добровольців на фронт. Спочатку представники ДІЯ взяли участь у святковому флеш-мобі, приуроченому до Дня вишиванки. Школярі та їх наставники сформували на спортивному майданчику живу карту України. Далі були слова вітання та вручення відзнак.

«Молодці, я вам вдячний, що ви не байдужі,  що ви патріоти. Від імені та за дорученням своїх побратимів, нашого командувача Дмитра Яроша, велике вам спасибі», - зазначив під час вітального слова Андрій Шараскін. Потім активісти вручили подяки від 5 ОБАТу УДА представникам школи.

Після відвідин навчальних закладів функціонери  ДІЯ завітали у народний дім в селищі Старява. Там місцевий активіст Віталій Драдик організував музей АТО. Всі його експонати – артефакти з фронту: зброя, військова форма та амуніція, бойові стяги з автографами воїнів. Окрім того, Віталій показав глушники для зброї, які він власноруч виготовляє за власний кошт та передає бійцям на передову.   

Апофеозом святкового дня  став парад вишиванок у Хирові, в якому взяли участь і активісти ДІЯ, а також - театралізоване дійство за участю місцевих школярів на центральній площі міста.

 

Джерело: ДІЯ Львівщини