Перейти до основного вмісту

Після бойкоту мера-сепаратиста у Лимані житло активістів ДІЯ закидали гранатами

05/06/2018 - 13:15

Вчора в місті Лиман, що на Донеччині, активісти ДІЯ, а також - інші патріотичні проукраїнські організації під час відзначення 4-ої річниці звільнення міста українськими військами від російських терористичних військ влаштували бойкот меру-сепаратисту Петру Цімідану. З транспорантами «Цімідан - ворог України», «Жебрівський – друг сепаратистів» та під вигуки «Ганьба» пікетники не дозволили Цімідану покласти квіти до пам'ятника загиблим воїнам АТО.

«4 роки тому, коли ми заходили в Лиман, Петро Цімідан  був депутатом обласної ради від Партії Регіонів та довіреною особою Сергія Клюєва апізніше був вибраний мером. Я був тоді командиром взводу батальйону «Артемівськ». Це -  перше місто, яке було звільнене від загарбника. Ресторан Цімідана на трасі Лиман - Слов’янськ тоді слугував осередком сепаратистів. Він там облаштував найбільший блокпост. Також міський голова тоді розмістив бойовиків в своєму готелі,  там був їх штаб і тюрма, де тримали наших хлопців. І цей фарисей, як ні в чому не бувало, зараз йде покладати квіти бійцям яких сам вбивав. Ми не могли цього допустити», -  розповів очільник осередку ДІЯ Донеччини Сергій Чірін.

Також активісти під час акції  висловили претензії і до керівника Донецької обласної Військово-цивільної адміністрації  Павла Жебрівського. Зі слів Сергія Чіріна, обидва чиновники є друзями та соратниками.  Цімідан навіть купив  Жебрівському будинок поблизу свого помешкання – в Лиманському заповіднику, в селі Діброва. Власне після пікету у центрі міста активісти вирушили з транспорантами до цих осель чиновників, де провели мирну акцію протесту.

Після вчорашньої блокади мера Лимана, сьогодні за дивним збігом обставин невідомі зловмисники закидали гранатами оселю активістів ДІЯ Донеччини: братів Антона та Артема Воронових.

«О другій годині ночі у їхній будинок було кинуто три гранати: дві РГД і одну Ф1.  Були кинуті професійно. Осколками пошкоджено два автомобілі: розбите скло, пошкоджено дахи, розбиті, вікна будинку. Я переконаний, що це є наслідком вчорашнього пікету», - каже Сергій Чірін.

Зі слів Чіріна, брати Воронови вже неодноразово отримували погрози через свою проукраїнську діяльність у Лимані. Обоє є активістами ДІЯ та активними громадськими діячами.   Антон є  керівником Організації учасників АТО Донецької області і членом громадської ради при ВЦА . Артем –головою громадської ради при Лиманській ОТГ та  головою центру безоплатної правової допомоги у місті.

Державницька ініціатива Яроша триматиме на контролі хід розслідування замаху на  своїх активістів та закликає правоохоронців не зволікати і провести неупереджене та оперативне розслідування у цій справі.