Перейти до основного вмісту

Шана герою. Активісти ДІЯ долучилися до ремонту криївки «Крилатого»

27/11/2018 - 09:33

Активісти Національного руху «Державницька ініціатива Яроша» Львівщини долучилися до ремонту криївки поблизу села Гавареччина Золочівського району. Там, восени 1947-го року героїчно загинув один з головних пропагандистів ОУН-УПА Іван Керницький, псевдо «Крилатий». Коли загін МГБ оточив сховок, «Крилатий» знищив усі документи про повстанців, та, аби не датися в руки «червоних комісарів» живим та під тортурами не видати товаришів, він застрелився з пістоля.

Про героя-повстанця було мало що відомо сучасникам, адже радянська влада, як могла, знищувала всі згадки про повстанський рух ОУН-УПА. Після ліквідації криївки, тіло Івана Керницького відвезли до Олеська та після експертизи безслідно закопали, засекретивши місце поховання. Дружину повстанця Ганну, та його охоронця депортували в Сибір.

Лише кілька років тому сховок «Крилатого» відновили та організували там музей. Однак погодні умови за цей час завдали шкоди об’єкту – вітром було розбито засклений вхід до криївки. Відтак, з настанням зими її б неминуче замело снігом. Попередньо знявши розміри, активісти «ДІЯ» Львівщини виготовили і вставили нове вікно та влаштували там «суботник». Окрім того, вони привезли з собою та встановили в сховку портрет Івана Керницького, «Крилатого». Нажаль, всі фото пропагандиста УПА були знищені радянською владою. В архівах періодики вдалося відшукати маленьку низькоякісну світлину з якої художник Петро Сапіга намалював портрет повстанця. Тепер, завдяки зусиллям активістів він висить в криївці поруч з портретами Степана Бандери, Романа Шухевича та Євгена Коновальця.

«Сьогодні дуже важливо щоб нове покоління українців знало про своїх героїв – знало ту правдиву історію, яка десятиліттями знищувалася та спотворювалася радянською владою. Тому, наш святий обов’язок долучитися до відновлення та збереження цієї історії для нащадків. Ми плануємо надалі проводити подібну роботу й на інших історичних об’єктах героїчної слави наших предків», - зазначив координатор Національного руху «Державницька ініціатива Яроша» Львівщини Валентин Середюк.

Джерело: "ДІЯ" Львівщини