Перейти до основного вмісту

Сергій Ільницький «Сокіл» начальник штабу УДА гість програми «Перші про головне: коментарі» ЗІК

25/05/2018 - 11:15

- Ми можемо говорите про те, що з боку непідконтрольних територій артилерію застосовують частіше через те, що розпочали ООС?

- Я б не став говорити про загострення, \ мої слова будуть ґрунтуватися на реальних діях в зоні проведення Операції об’єднаних сил. На жаль, не можу сказати про всю зону, а лише тільки від Широкино до Авдіївки, де представлені наші підрозділи УДА. По доповідях з наших позицій ситуація не така страшна. Стосовно цієї зони, то вона стабільна протягом уже 3-х років. Якщо було загострення, то після знешкодження командира «Пятнашки» по Авдіївці випустили дві касети градів, це просто була відповідь на знешкодження польового командира.

- Зараз дійсно вирівнюється підхід до військових формувань , оснащення їх в рівному обсязі і відповідальності їх в рівному обсязі ?

- Нарешті, військові почали займатися тим, чим мали займатися з початку проведення АТО. Чим відрізняється ООС від АТО ? АТО була під командуванням СБУ, зараз повністю всю відповідальність за ООС несе Міністерство оборони, ЗСУ. Тому, відповідаючи на питання: «Чи щось змінилося?» - так. Я не згоден з тим, що для військовослужбовців нічого не змінилося. Змінилося, стало простіше воювати солдатам і це їхні слова. Є пряме керівництво, прямі вказівка і не треба узгоджувати якісь речі з службами іншого відомствами чи людьми , котрі не відносяться до Міністерства оборони. Зараз набагато простіше стало вести бойові дії.

- Скажіть, що говорять про Javelin бійці на місцях?

- Давайте звернемося до цифр. Один Javelin коштує 1,3 млн. дол., їх передано на 47 млн. Це 40 Javelin Це не панацея. Це хороший фактор для стримання, це показ намірів дружби між США і Україною. Але в нас є своя зброя, яку ми використовуємо в зоні проведення ООС. Можливо, вона має гірші характеристики, але ми успішно нею користуємося.

- Як Ви гадаєте, колись винні будуть покарані ?

- Звісно. З часом всі винні стояти в Гаазькому трибуналі за ті злочини, які були скоєні на території Донецької, Луганської обл., Автономної республіки Крим.