Перейти до основного вмісту

Шестеро добровольців стали випускниками НУОУ ім. Черняховського і склали присягу 

10/02/2018 - 16:34

Шестеро добровольців Української добровольчої армії нині стали випускниками Національного університету оборони України ім. Івана Черняховського. Максим Швець, «Покутяка», Василь Абрамів, «Смерека», Олена Білозерська-Воронова, «Олена», Людмила Дем’яник, «Стріла», Михайло Кузів, «Шугай» та Анатолій Котеленець, «Каталонець» отримали дипломи про завершення військової освіти, звання молодших лейтенантів запасу та склали присягу на вірність народу України. В усіх цих добровольців вже за плечима є бойовий досвід у складі УДА. Одразу після складання присяги воїни планують повернутися до своїх обов’язків в Українській добровольчій армії.

Близько чотирьох місяців бійці навчалися азам військової артилеристської науки: отримали базові теоретичні знання, а також вишколювалися на військово-польовому зборі у Дівичках в розташуванні артбригади. Кожен з курсантів спробував на собі  різні артилеристські спеціальності – командира батареї,  командира гармати, навідника та зарядника.

Нині ж у Національному військово-історичному музеї України відбулися урочистості з нагоди випуску взводу офіцерів ЗСУ. 

«Вже майже 4 роки йде війна. Я особисто приїхала сюди з фронту і повертаюся на фронт. І цього я бажаю всім нам. Тому що ми, офіцери, якщо під час війни не будемо воювати, то гріш ціна нашим знанням. Під час війни армія потрібна для того, щоб відбивати атаки противника і ми маємо перемогти в цій війні», -  зазначила під час вітального слова випускниця Олена Білозерська, подруга «Олена».

«Сьогодні знаменний день. Ми стали офіцерами, людьми, які мають відповідати за життя свого особового складу. Людьми, які мають вести вперед нове військо, яке ми творимо разом з вами. Дякуючи знанням, які ми тут отримали, ми, з високо піднятою головою, під знаменом Володимирового тризуба, поведемо наше військо проти російського загарбника Ми обрали шлях збройної боротьби і з нього не зійдем», -  наголосив під час промови випускник Максим Швець, «Покутяка».

Після складання добровольцями присяги в Будинку офіцерів відбулось урочисте внесення бойового прапору Української добровольчої армії. Привітати новоспечених артилеристів прийшли й очільники УДА.

«Дорогі побратими та посестри! Хочу вам передати вітання від особового складу, який зараз знаходиться в зоні АТО, від нашого командувача Дмитра Яроша, від себе особисто та від всіх добровольців, хто в такий непростий час вирішив стати на захист державного суверенітету та територіальної цілісності. Це унікальний випуск. Сьогодні вперше добровольці отримали військове звання та підуть на фронт далі продовжувати військову службу у добровольчому формуванні», - зазначив під час вітального слова начальник штабу УДА Сергій Ільницький «Сокіл».

Після цього, він вручив усім випускникам-добровольцям відзнаки за участь у бойових операціях в зоні АТО.