Перейти до основного вмісту

Справа про лісокрадів та три гільзи. Бійця УДА «Барса» знову судитимуть за протидію розкрадачам лісу

29/01/2019 - 16:09

Сьогодні Чернівецький обласний апеляційний суд повернув до суду першої інстанції справу «кіборга» ДАП, добровольця УДА Валерія Красняна, позивний «Барс». Суд скасував рішення Герцаївського райсуду, яким справу проти «Барса» визнали незаконною, відтак знову прирік добровольця на судові баталії та загрозу ув’язнення. «Посадити» бійця чернівецькі судді та прокурори хочуть за те, що три роки тому він протидіяв незаконній вирубці лісу .«Барс» з побратимами в Глибоцькому районі Чернівецької області зупинив лісокрадів, які намагалися на вантажівці «Урал» вивезти з гаю без належних документів партію каліброваного дубу. Проти Валерія тоді розпочали карне провадження за статтею 263 ККУ (незаконне поводження зі зброєю). Причому, єдиний доказ цього поводження – три сумнівні гільзи які слідство знайшло на місці «злочину».

Два роки справа фактично лежала без розгляду. Її поновили, коли Валерій знову почав піднімати на-гора кричущі факти масових вирубок буковинських лісів. Спочатку справу розглядав Глибоцький райсуд. Потім її реінкарнували в суді міста Герца. Тоді ж суддя скерувала справу на доопрацювання в прокуратуру, адже постановила що обвинувачення прокуратури не законні. Прокуратура, своєю чергою, подала апеляцію на рішення Герцаївського райсуду. Сьогодні  апеляційний суд Чернівеччини  мав  постановити - законні прокурорські обвинувачення чи ні. Підтримати побратима у Чернівці прибули побратими з «ДІЯ», УДА громадські активісти та журналісти.

«В обвинувальному акті є тільки посилання на три гільзи. І на висновок, що можливо ці гільзи були складовими патрона до нарізної зброї . 263 стаття ККУ вимагає чітко зазначити - якої зброї. І в обвинувальному акті ви кажете, що сформоване обвинувачення. А де ж воно сформоване? Ми збираємося притягати до відповідальності за пістолет невстановленого зразка. Надають людині статус підсудного за зберігання пістолета невстановленого зразка і  лише за три гільзи», - зазначив під час судового процесу адвокат «Барса» Віталій Коломієць

 

Та судді були поблажливішими до лісокрадів та прокурорів і визнали законним «дірявий» обвинувальний акт прокуратури. Відтак Валерія Красняна знову чекає суд, після якого йому цілком реально загрожує тюрма.

 «Якщо в нас, за  три гільзи , можуть кримінальну справу відкрити – в мене нема слів. Єдине що можу сказати, ця справа – щоб мене тримати на повідці, бо я не підходжу нашим політичним діячам. Нічого, ще посудимся», - резюмував після судового засідання друг «Барс»

Сьогодні справу розглядали судді Апеляційного суду Чернівецької області: Потоцький В.П., Колотило О.О., Марчак В.Я.