Перейти до основного вмісту

У Дніпрі на Покрови добровольці пройшлися маршем містом та отримали нагороди

15/10/2018 - 19:21

14 жовтня - свято Покрови та День захисника України став у Дніпрі святом добровольчого руху. Там відбувся масовий зліт бійців «Української добровольчої армії» та активістів Національного руху «Державницька ініціатива Яроша» зі всіх куточків нашої держави. Дійство стартувало маршем добровольців від Дніпровської ОДА. Бійці добробатів та активісти ДІЯ пройшли урочистою ходою по Дніпру під час якої пронесли бойовий стяг УДА та розгорнули 20-ти метровий прапор України. Опісля, в приміщенні актової зали ДОДА відбулося урочисте нагородження кращих з кращих. 22 добровольці були відзначені державними нагородами. Також воїнів доброї волі нагородили представники влади Дніпра, Чернігова та волонтери.

«20 квітня 2014 року відбувся перший бій добровольців під командуванням Дмитра Яроша. Тоді ж, був перший загиблий. За чотири з половиною роки війни в наших добровольчих рядах ми маємо більше ста загиблих, близько тисячі поранених . Наша історія триває майже чотири з половиною роки. Сьогодні дуже хороший день, сьогодні держава визнає заслуги Української добровольчої армії», - зазначив під час вступного слова начальник штабу УДА Сергій Ільницький.
Під час вітальної промови командувач УДА Дмитро Ярош заявив про те, що 5 та 8 окремі батальйони УДА відходять з передової і займатимуться розбудовою загонів територіальної оборони в усіх областях України.
«В цей день я оголошую про те, що 5 та 8 окремі батальйони Української Добровольчої Армії виходять з передової, але ми не виходим з війни. Війна триває. Поки триває війна, ми будемо в ній брати участь. Сьогодні найголовніше завдання для УДА – це побудова територіальних загонів оборони, які мали б чіткий функціонал. УДА – це феномен. Чотири з половиною роки ми без будь-якої підтримки воювали і воюємо за Українську самостійну соборну державу. Ми ідем з передової, але при тому всьому ми не йдем з війни. Окрім гуртування учасників бойових дій, нам потрібно допомогти збройним силам в розбудові цілої системи територіальної оборони, руху опору», - каже Дмитро Ярош.
За словами Дмитра Яроша, УДА після виходу з передової не тільки готуватиме загони тероборони, а й допомагатиме державним структурам не допустити російського реваншу в Україні.
Після процедури нагородження та святкового концерту Дмитро Ярош разом з бійцями УДА та активістами ДІЯ записав звернення, в якому зазначив, що влада нарешті зробила крок до легітимізації добровольців. Перспективою добровольчого руху, зазначив Ярош, є не бунт, а контроль стабільності в державі.