Перейти до основного вмісту

У Києві нагородили добровольців та презентували громадянську платформу «Захисти свій голос»

14/03/2019 - 23:14

Сьогодні, у День Добровольця,  в «Українському домі» відбулось засідання Координаційної ради добровольців і волонтерів Національного форуму «Трансформація України». На заході також презентували Громадянську платформу «Захисти свій голос», покликану об’єднати людей для протидії порушенням виборчого законодавства на виборах Президента України – 2019.

«День Українського добровольця – це свято на честь добровольців, яке відзначається в Україні 14 березня. Саме в цей день в 2014 році 500 добровольців зібралися на полігоні і сформували перший добровольчий батальйон. Далі тисячі добровольців збиралися і формували інші добровольчі батальйони, йшли в ЗСУ, інші силові структури  для того, щоб захистити нашу державу», - зазначив начальник штабу Української добровольчої армії Сергій Ільницький, «Сокіл»

На заході були присутні, громадські діячі, політики, волонтери, бійці-добровольці зі всієї України та перші церковні особи країни. Представники духовенства високо оцінили роль українських воїнів доброї волі  у збереженні України як держави.

«Хочу вам подякувати і привітати з святом, тому що, якби ви, добровольці, в 2014 році не стали на захист нашої держави, то ми б сьогодні мали Путіна в Києві. Завдяки вашій жертовності ми маємо сьогодні свободу і маємо українську державу, тому дякую вам за вашу жертовність», - зазначив під час вітального слова Патріарх Філарет

 

«Мені дуже приємно сьогодні привітати вас, які за покликом свого серця, не через те що хтось вас примушував чи заставляв, за покликом любові до України відгукнулися на це величезне завдання стати на захист свого народу, своєї держави. Добровольчий і волонтерський рух ніщо інше як діяльна любов, любов до того, що є найдорожче. І ми знаємо, що така справжня любов породжує героїв», - це слова глави УГКЦ Святослава.

Сьогодні до Українського дому завітали й кандидати в президенти.  Добровольців та волонтерів з нагоди свята вітали: Юлія Тимошенко та Анатолій Гриценко.

Найактивніших учасників добровольчого та волонтерського рухів було нагороджено відзнаками.

Разом з тим, однією з головних тем Координаційної ради стала презентація Громадянської платформи «Захисти свій голос» - об’єднання громадян, які згуртувалися, аби виявляти та протидіяти порушенням виборчого законодавства на виборах Президента України - 2019. Основа платформи - низка державницьких патріотичних організацій: ГО "ДІЯ", ГО «Всеукраїнське об‘єднання «Антикорупційний блокпост», ГО «Сила українського духу», ГО «Інститут політичних стратегій», ГО «Рух територіальних громад», волонтери та представники добровольчого руху.

«Вперше  волонтери і добровольці, беруть на себе сміливість, робити все для того, аби держава Україна пройшла цей історичний період, який зв’язаний з виборами, з високо піднятою головою, аби результати були легітимними і кожен наступний президент, незалежно від прізвища, міг чітко сказати, що ми  не брали участі у фальсифікаціях, у підкупі і у махінаціях. Ми зареєстровані у ЦВК, маємо своїх спостерігачів. «Захистимо Україну!» -  такий наш девіз, і ми будемо в цьому брати активну участь», - зазначив керівник ГО «ДІЯ» та модератор нинішньої Координаційної ради НФТУ Андрій Шараскін, «Богема».

Сьогодні, під час засідання Координаційної ради, її  учасники проголосували за заяву об’єднатись для унеможливлення  фальсифікацій на виборах. Також вони підтримали  ініціативу Громадянської платформи "Захисти свій голос" налагодити ефективну співпрацю з зацікавленими у проведенні чесних виборів кандидатами у президенти, МВС, українськими та міжнародними спостерігачами та закликали приєднуватися до платформи усі патріотичні організації та громадян, яким не байдужа доля нашої держави.