Перейти до основного вмісту

«Візьми і зроби». У Львові активісти ДІЯ вимагали покарати винних за сніговий колапс у місті

28/01/2019 - 15:28

Нині понад 30 активістів Національного руху «ДІЯ» прийшли до Львівської міської ради з протестом проти безгосподарності міських комунальників та хаосу з снігоприбиранням у місті а також - бездіяльності міського голови Андрія Садового. З собою люди принесли плакати з надписами: «Садовий, роби роботу -  або йди у відставку!», «Не працюють комунальники -  чиновникам лопати в руки!», «Місту потрібен господарник, а не популіст!», «Обіцяєш бетонні дороги по Україні, зроби хоч одну у Львові!» та інші. Разом з тим, протестувальники принесли з собою дві снігоприбиральні лопати з надписами «Візьми і зроби». Одна була призначена Андрію Садовому, інша його заступнику - Генадію Васьківу.

 

«Гасло «Візьми і зроби» наш мер та його команда активно використовували під час свого піару. Сьогодні ми бачимо, якою є їхня реальна робота у місті. Поки мер Львова Андрій Садовий їздить у передвиборчому турне Україною та розказує як він змінюватиме державу на президентському пості, Львів тоне у комунальному хаосі. Минулого тижня у п’ятницю всі центральні львівські дороги були цілий день завалені снігом, їх ніхто не прибирав: відповідно, люди не могли вчасно добратися на роботу, швидкі - до пацієнтів, міліція - на виклики, тощо. Якщо львівські комунальники не впоралися зі своїми обовязками, нехай лопати до рук беруть мер та його заступник. Тому ми їм принесли іменні робочі інструменти», - зазначив очільник Національного руху «ДІЯ» Львівщини Валентин Середюк.

Окрім того, зазначив активіст, це не перший випадок комунальної бездіяльності міської влади: мовляв, всі ми пам’ятаємо, як нещодавно через несправну каналізацію Львів перетворився на велике море і таких прикладів є безліч.  Андрій Садовий, як очільник міста повинен за це відповісти.

«У своїх передвиборчих відеороликах Андрій Садовий розказує, що в Україні потрібно будувати бетонні дороги, мовляв, це набагато дешевше та рентабельніше. Чи за три його каденції на посаді міського голови у Львові була збудована хоч одна бетонна дорога? Ні! Більше того, якість наявних доріг у місті дуже задовільна. Чому мер не звертає на це увагу»? - зазначив керівник юридичного відділу Національного руху «ДІЯ» Ярослав Мандрук.

Чиновники з мерії до пікетників не вийшли, тож активісти в супроводі ЗМІ понесли лопати до їх кабінетів. Лопату для Садового передали в.о. голови  департаменту Адміністрації міського голови Євгену Бойку, адже сам очільник міста перебуває у передвиборчій відпустці. Робочий інструмент для пана Васьківа вручили заступнику міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергію Бабаку, адже як з’ясувалося, він у пятницю був відповідальним за господарку міста. Пан Бабак п’ятничний сніговий колапс у Львові пояснив тим, що техніка у місті застаріла, її бракує і, щоби якісно прибирати місто від снігу львів’янам потрібно піднімати на 20 відсотків плату за комунальні послуги. Понад те, він не вважає що в п’ятницю Львів був погано прибраний від заметів і наголосив, що за нормами на розчистку вулиць передбачено три дні. Цікаво, що ці норми, ще радянського зразка, а наш мер та його команда  декларує що Львів – європейське місто і на нього мають рівнятися інші міста України.

Пікет та флешмоб – не фінал акції. Вона матиме продовження. Юридичний відділ «ДІЯ» вже готує звернення до  Аудиторської служби України з вимогою  перевірити діяльність львівських комунальних служб, починаючи з 2010 року та повести повний аудит витрачених ними фінансів: як от, на що вони витрачали кошти з міського бюджету. Також ДІЯ  звертається до депутатів ЛМР та львів’ян із закликом дати оцінку роботі комунальних служб та роботі  пана  Садового на посаді мера Львова.

Джерело: ДІЯ Львівщини