Перейти до основного вмісту

«Волинській Січі» 15 років!

08/08/2018 - 19:37

Сергій Дружинович, друг «Скіф», з 2014 року у лавах добровольців в складі 5-го батальйону УДА. Разом зі своїми друзями із центру «Волинська Січ» у 2014 році в складі 12 чоловік вирушили на Схід. Приїжджали на ротацію декілька разів, зокрема - були у Пісках. 15 років тому Сергій заснував дитячий табір «Волинська Січ». Був головою Федерації «Рукопаш гопак» у Волинській області.

Впродовж 15 років існування табору кількість дітей у «Волинській січі» постійно збільшується. І уже 4 роки поспіль за весь сезон табір відвідує 300- 350 дітей. Переважно - це діти із незахищених верств населення та діти атовців. Діяльність табору підтримують самі ж батьки та волонтери.

«Ми подали на грант свою програму у напрямку національно – патріотичного виховання і отримали невеличку допомогу на харчування від Міністерства молоді і спорту України. Щодо програми таборування, то вона досить широка. На відпочинок відводимо одну годину. Діти вивчають три історичних періоди: перший – Княжа доба. Є «Всеукраїнська федерація середньовічного бою», ось вони приїжджають до нас повністю зі всіма лицарськими обладунками. Другий період – Козацька доба. У нас є кінь, тому тут дітей ще й навчають верхової їзди. Третій період – УПА і сучасність об’єднуємо. Також юнацтво переглядає історичні фільми», - розповідає  засновник табору «Волинська Січ» Сергій Дружинович, «Скіф».

Окрім вивчення історії, діти також  здобувають практичні вміння: основи рукопашного бою, переповзання, надання медичної допомоги, подолання смуги перешкод.  Також інструктори їх вчать основам дайвінгу і знайомлять з народними ремеслами, зокрема, гончарством. Вікова категорія учасників «Волинської Січі»  - від 10 до 16 років. Цьогоріч у табір завітали представники із 14 областей, загалом  понад 70 дітей. Вони живуть у польових військових наметах, однак, повноцінне харчування та всі необхідні умови для нормального відпочинку присутні.

«Безпека понад усе, тому на кожні 10 дітей у нас є інструктор, котрий має досвід  у громадській роботі, а також представники різних батальйонів  - це наші друзі та знайомі», - зазначив Сергій Дружинович.

У 15- ту річницю життя табору його відвідали керівник ГО «ДіЯ» Андрій Шараскін «Богема» та начальник штабу Української добровольчої армії Сергій Ільницький «Сокіл».

Автор: Ріта Христюк