Перейти до основного вмісту

Введення воєнного стану має потягнути за собою повний розрив відносин з Росією - «ДІЯ».

26/11/2018 - 14:49

Ми, активісти Національного руху «ДІЯ», вважаємо, що інцидент у Азовському морі, під час якого російські військові кораблі протаранили українські судна, відкрили по них вогонь та затримали їх є ескалацією конфлікту РФ проти України. Відтак, проголошення воєнного стану, яке сьогодні має затвердити Верховна Рада України після російської агресії в Керчинській протоці повинно потягнути за собою повний розрив стосунків з країною-агресором: як торговельних так і дипломатичних.

Адже вести бізнес з окупантом на 5 році війни – неприпустимо. Також неприпустимими є дипломатичні стосунки з ворогом, оскільки більшість підписаних міжнародних угод Росія ігнорує та порушує, про що красномовно свідчить вчорашній інцидент в Керчинській протоці, анексія Криму, розгортання війни на Сході України, та багато інших фактів. Відтак, ми вимагаємо денонсувати договір 2003 року про співпрацю України і Росії в Азовському морі і Керченській протоці, як такий що не виконується та був неодноразово одноосібно порушений російською стороною.

Також ми закликаємо усіх учасників політичного процесу в Україні не перетворювати питання введення воєнного стану в інструмент внутрішньо-політичної боротьби напередодні президентських та парламентських виборів в Україні та не спекулювати на цьому.